beescrap.pl

Lifestyle Blog

elektryzujące się ubrania
Porady

Najlepsze sposoby na elektryzujące się ubrania

Elektryzujące się ubrania i włosy to zmora wielu z nas. Jest to szczególnie zauważalnie podczas zimy, kiedy to powietrze staje się przesuszone, a dodatnie jony wnikają w nasze ubrania czy włosy. Konsekwencją naelektryzowanych części garderoby może być tak zwane “strzelanie prądem”, czyli dziwne uczucie napięcia podczas dotknięcia innej osoby czy rzeczy. Do tak naładowanych ubrań zdecydowanie częściej przyczepiają się drobne śmieci czy sierść zwierząt. Kolejnym, powszechnym zjawiskiem tym spowodowanym jest także nadmierne przyczepianie się sukienki do rajstop.

Elektryzujące się ubrania – najlepsze domowe sposoby na ich zwalczenie

Przede wszystkim lakier do włosów! To produkt, sprawdzający się nie tylko w okiełznaniu niesfornej fryzury, ale i uchroni nasze ubrania przed elektryzowaniem się. Wystarczy jedynie obrócić wybraną rzecz z garderoby na lewą stronę, a następnie z zachowaniem odpowiedniej odległości – spryskać ją specyfikiem.

Jeżeli problem elektryzowania się ubrań czy włosów towarzyszy nam przede wszystkim w domu – w dłużej perspektywie czasu warto zaopatrzyć się w odpowiedni nawilżacz powietrza. To wybawienie nie tylko dla ubrań, ale i naszego organizmu. Jest to jednak spory wydatek, dlatego też dostępne są domowe alternatywy radzenia sobie z wysuszonym powietrzem. Świetnie sprawdzi się mokry ręcznik czy szklanka wody położona na grzejniku. Niektórzy twierdzą, iż częste mycie podłogi w pomieszczeniu także pomaga odpowiednio nawilżyć powietrze.

Bardzo powszechnym rozwiązaniem jest także płyn do zmiękczania tkanin. Jest dość często wybieraną opcją na elektryzujące się ubrania, przede wszystkim ze względu na dostępność. Co ciekawe, aby zniwelować tworzenie się jonów dodatnich, należy nałożyć go na dłonie, a następnie wetrzeć w najbardziej newralgiczne punkty garderoby.

Zobacz także: https://www.beescrap.pl/czyszczenie-aluminium-kwaskiem-cytrynowym-oraz-innymi-sposobami/

Elektryzujące się ubrania a dostępne w sklepach preparaty

Obecnie, na rynku dostępne są także przeróżne preparaty, niwelujące problem elektryzowania się ubrań. Z reguły, mają one formę sprayu, który należy rozpylić nad danymi rzeczami – w odległości około 20 cm. Jak zapewniają producenci, są one niezwykle proste w użyciu, a dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdzają się także podczas prasowania odzieży.

W sklepach, natknąć można się także na antystatyczny płyn do płukania i prania. Wystarczy dodać go do pralki, a po skończonym procesie garderoba będzie jak nowa! To świetnie rozwiązanie, przede wszystkim jeśli dysponujemy dużą ilością uciążliwych ubrań, a także gdy po prostu posiadamy dużą rodzinę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *