beescrap.pl

Lifestyle Blog

Perfumy
Uroda

Perfumy, woda toaletowa, a może woda perfumowana? Co wybrać?

Często udając się do drogerii czy perfumerii stajemy przed wyborem odpowiedniego zapachu. Mamy całą masę kompozycji, pięknych, szklanych butelek oraz wiele znanych marek. Testujemy, sprawdzamy, wąchamy… aż w końcu znajdujemy ten idealny zapach! Teraz pozostaje tylko wybrać, czy kupimy perfumy, wodę toaletową, czy też perfumowaną. No właśnie, ale co najlepiej wybrać? Czym to wszystko w ogóle się różni? Podpowiadamy, jak rozszyfrować wszystkie te nazwy!

Czym są perfumy i kiedy warto je kupić?

Często pod nazwę “perfumy” wrzuca się wszystkie inne rodzaje, takie jak woda toaletowa czy perfumowana. Jedna jest to zupełnie co innego. Można powiedzieć, że ze wszystkich tych rzeczy, to właśnie perfumy są najmocniejsze i najszlachetniejsze. Mamy tutaj aż 20% do nawet 40% olejków zapachowych. Rozpuszcza się je w około 90%-96% alkoholu. Takie połączenie daje naprawdę mocny zapach, który długo utrzymuje się na skórze. Jednak za taką jakość przyjdzie nam naprawdę dużo zapłacić!

Czym jest woda perfumowana i kiedy warto ją kupić?

W tym wypadku mamy stężenie olejków zapachowych na poziomie około 10-15%. Jak widać, to ogromna różnica pomiędzy wodą perfumowaną a perfumami. Olejki są rozpuszczone w 90% alkoholu. Jednak woda perfumowana to zdecydowanie najlepszy stosunek jakość-cena. Nie mamy tu tak mocnego, trwałego zapachu, ale utrzymuje się on wystarczająco długo. Cena potrafi być naprawdę dużo niższa od perfum!

Czym jest woda toaletowa i kiedy warto ją kupić?

Woda toaletowa ma stężenie olejków zapachowych na poziomie max 10%. Rozpuszcza się je w 60-80% alkoholu. Ta opcja ma najmniej trwały i mocny zapach. Oczywiście cena też jest odpowiednio niższa, jednak nie jest to najbardziej opłacalny zakup. Zdecydowanie mocniejszy i trwalszy zapach ma woda toaletowa, której cena jest adekwatna do jakości. Jeśli więc chcemy długo cieszyć się zapachem, a jednocześnie nie wydawać fortuny, to postawmy na wodę perfumowaną.

Perfumy a inne zapachy – jak utrzymać zapach najdłużej?

Oprócz wyżej wymienionych opcji mamy do wyboru także wiele innych kosmetyków zapachowych. Może być to też woda kolońska, balsam do ciała czy dezodorant. Jeśli mamy ulubiony zapach, to warto skompletować różne produkty właśnie z tą nutą. Dzięki temu maksymalnie wydłużymy i podkręcimy efekt. Nie trzeba wydawać fortuny na perfumy, aby mieć mocny i trwały zapach! Jeśli interesujesz się perfumami, kosmetykami i pielęgnacją, to odwiedź stronę http://kosmetyki-internetowo.pl.