beescrap.pl

Lifestyle Blog

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady
Lifestyle

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady – gdzie się wybrać?

Czas na relaks! Czas na Bieszczady! O Bieszczadach można powiedzieć wiele dobrego. Mają one swoich miłośników. Kto chociaż raz odwiedził te góry, z pewnością będzie miał ochotę tam wracać. Fenomen Bieszczad trwa od wielu lat. Bieszczady cechują się nieskazitelnością, dzikością oraz niesamowitym pięknem krajobrazu. Do tego niezmiennie rozkochują w sobie turystów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Kiedy mamy wszystkiego dość i potrzebujemy odpoczynku, wtedy rzućmy wszystko i udajmy się w Bieszczady.

Regeneracja sił na łonie natury. Piękno Bieszczad

Bieszczady oznaczają duże zalesienie i niewielkie zaludnienie. To właśnie przyciąga turystów w te strony. Do tego dodajmy unikalny i swoisty klimat, a także idealne miejsce na wypoczynek na łonie natury. Jeśli chcemy się tam udać, to na pewno przyda się mapa Bieszczad i przewodnik turystyczny traktujący o Bieszczadach, które znajdziesz w sklepie https://sklep.polskaniezwykla.pl/87-bieszczady. Dzikie Bieszczady oferują wiele możliwości aktywnego spędzania czasu – od przyjemnego zwiedzania, przez wędkowanie, aż po bardzo długie wyprawy rowerem. Nic zatem dziwnego, że każdy z nas nie raz słyszał, że warto wybrać się w ten region. Bieszczady od czasów powojennych są utożsamiane nie tylko ze spokojem, ale również z dziewiczą przyrodą. Motyw Bieszczad często pojawiał się w muzyce oraz utworach literackich, gdzie jawił się on jako miejsce, które nie jest skażone działalnością człowieka.

Co warto zobaczyć w Bieszczadach?

Na samej szczycie listy są oczywiście połoniny. Jedną z obowiązkowych tras na pewno jest trasa na Halicz i Tarnica. Liczy ona około 20 kilometrów oraz wymaga dobrej kondycji. Jednak nagrodą jest widok z najwyższego szczytu w Bieszczadach. Warto także zobaczyć Połoninę Wielińską oraz Caryńską. W tym celu przyda się mapa szlaków turstycznych, żeby nie zabłądzić. Szlaki turystyczne Bieszczad są liczne i mają wiele do zaoferowania turystom. Piękne są także bieszczadzkie jeziora. Na wyróżnienie zasługuje Jezioro Solińskie. Do tego dodajmy niesamowity odcień wody i skałki, które prezentują się bardzo malowniczo. Jest także coś dla fanów wodospadów. Mowa o Siklawie Ostrowskiej. Osoby, które lubią zwiedzać, z satysfakcją zobaczą Cerkiew św. Michała Archanioła w Smolniku oraz ruiny klasztoru w Zagórzu. Bieszczady to także miejsce stworzone do przejażdżek rowerowych.

Z dala od zgiełku

Kiedy szukamy miejsca spokojnego, cichego, gdzie wypoczniemy, to na pewno warto wybrać się właśnie w Bieszczady. Z tych powodów są one często wybierane przez turystów . Bieszczady to piękno samo w sobie i szansa na idealny wypoczynek z dala od wielkomiejskiego hałasu.