beescrap.pl

Lifestyle Blog

dlaczego powinniśmy spędzać wolny czas na świeżym powietrzu
Sport

Dlaczego powinniśmy spędzać wolny czas na świeżym powietrzu?

Regularna aktywność fizyczna jest jednym z filarów zdrowia. Eksperci zalecają jednak aktywność na świeżym powietrzu zamiast ruchu w domu czy na siłowni. Dowiedz się, dlaczego powinniśmy spędzać czas wolny na świeżym powietrzu.

Dlaczego powinniśmy spędzać czas wolny na świeżym powietrzu – witamina D

Oczywiście jeżeli nie ma możliwości wyjścia na świeże powietrze, to aktywność w zamkniętym pomieszczeniu jest lepsza niż brak aktywności. Jednak jeżeli tylko jest taka możliwość aby wyjść z domu i cieszyć się aktywnością na zewnątrz, to należy z tego skorzystać. Z pewnością wpłynie to bardzo pozytywnie na zdrowie danego człowieka. Dlaczego powinniśmy spędzać wolny czas na świeżym powietrzu? Warto wspomnieć chociażby o witaminie D. Do jej wytworzenia potrzebne są promienie słoneczne. Wielu ekspertów wprost mówi o tym, że już nawet pół godziny wystawienia się na słońce pomaga, aby osiągnąć właściwy poziom tej witaminy w organizmie. Witamina D jest odpowiedzialna między innymi za odporność u ludzi. Jeżeli poziom tej witaminy będzie prawidłowy, to człowiek będzie bardziej odporny na rozmaite wirusy i bakterie.

Zobacz także: https://www.beescrap.pl/jakie-sa-efekty-jazdy-na-rolkach/

Dlaczego powinniśmy spędzać czas wolny na świeżym powietrzu? Dla zdrowia psychicznego

Wyjście z domu jest bardzo ważne dla zachowania zdrowia i równowagi psychicznej. Badania wskazują jednoznacznie, że osoby, które ciągle przebywają w domu i z niego nie wychodzą, mają o wiele większe ryzyko zachorowania na przykład na depresję. Aktywność na świeżym powietrzu to może być chociażby półgodzinny spacer albo rower. Już taka krótka aktywność zdecydowanie poprawia samopoczucie człowieka. Człowiek może oderwać swoje myśli od domu. Dzięki temu staje się spokojniejszy, nie myśli o problemach. Jego głowa zostaje na chwilę zajęta czymś innym to znaczy koniecznością wysiłku fizycznego.

dlaczego powinniśmy spędzać czas wolny na świeżym powietrzu

Propozycje aktywności

Na świeżym powietrzu można wykonywać bardzo wiele aktywności począwszy od zwykłego spaceru, poprzez jazdę na rowerze, a także bieganie. Najlepiej oczywiście zacząć od najmniej skomplikowanych czynności, to znaczy od zwykłego spaceru. Dopiero kiedy człowiek nie będzie się męczył na takim spacerze, można pomyśleć o bardziej intensywnym treningu. Wiele osób rozpoczyna bieganie, jednak warto skonsultować to z lekarzem, ponieważ tętno mocno tutaj wzrasta i bieganie nie jest wskazane dla każdego. Aby rozpocząć regularną aktywność na świeżym powietrzu, wcale nie potrzeba skomplikowanego sprzętu. Żeby wyjść na spacer, nie trzeba drogich ubrań ani specjalistycznych butów. Jest to poprawa samopoczucia i stanu zdrowia absolutnie za darmo.

Przykład rodziców

Rodzice powinni bezwzględnie dawać przykład swoim dzieciom, że regularna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to podstawa aby zachować swoje zdrowie w dobrej kondycji. Jest duża szansa na to, że dzieci będą powtarzać zachowanie rodziców. Przede wszystkim warto pamiętać o aktywności fizycznej w jakimkolwiek kryzysie. Nawet kiedy jest bardzo źle, warto wyjść chociażby na półgodzinny spacer, mówiąc kolokwialnie, przewietrzyć głowę oraz powrócić do domu z nowymi siłami i nową energią. Takie postępowanie z pewnością będzie dobre dla wszystkich domowników. Warto zadbać o siebie i swoje zdrowie.