beescrap.pl

Lifestyle Blog

trening obwodowy co to
Sport

Trening obwodowy co to? Czy warto go stosować?

Trening obwodowy – co to? Dowiedz się już dzisiaj o aktywności, która może zagwarantować świetne rezultaty. Nie każdy wie, na czym on polega. Warto dowiedzieć się, na czym polega trening obwodowy.

Trening obwodowy

Okazuje się, że trening obwodowy to coraz popularniejsza metoda, która pozwala zaoszczędzić czas, a ponadto zwiększyć intensywność wysiłki, co jest kwestią priorytetową dla wielu ludzi. Bardzo dużo osób stosuje obwody, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Jest to dość powszechne zjawisko. Tego typu metoda wykorzystywana jest na zajęciach w formie cross treningu. Do tego trzeba też zaliczyć popularny kettebells.

Wiele osób zastanawia się, czym jest trening obwodowy. Okazuje się, że w takiej formie aktywności fizycznej wykonuje się jedno ćwiczenie po drugim, z przerwami pomiędzy nimi, bądź bez nich. Trzeba wiedzieć o tym, że w jednym obwodzie może znaleźć się od paru do parunastu ćwiczeń. Wszystko zależy od charakteru treningu. Można sobie określić dowolną ilość powtórzeń w serii. Warto też wiedzieć o tym, że w sztukach walki o wiele częściej stosowane są obwody czasowe, które bardzo skutecznie rozwijają ciało. Co ciekawe, w treningu siłowym oraz sylwetkowym mowa tutaj o określonej ilości powtórzeń.

trening obwodowy co to

Zobacz także: https://www.beescrap.pl/jakie-partie-miesni-cwiczyc-razem-by-trening-byl-efektywny/

Dobry trening

Jak się okazuje, dobór ćwiczeń w przypadku treningu obwodowego jest uzależniony głównie od celu. Nierzadko mowa tutaj o stricte ćwiczeniach siłowych. Trzeba tutaj wymienić siady, ciągi czy wyciskania. Można również skoncentrować wysiłek na ćwiczeniach wytrzymałościowych. Mowa tutaj na przykład o skakance, padnij powstań bądź podskokach. Inną opcją są ćwiczenia eksplozywne w formie pompek z wybiciem. Do tego warto doliczyć wskoki na skrzynie czy popularne rzuty piłką lekarską. Wszystko to powoduje rozwój mięśni. Należy wiedzieć, że skrócone przerwy między ćwiczeniami bądź ich całkowite wyeliminowanie zajmuje mniej czasu niż standardowe metody. Przede wszystkim zwiększona jest intensywność treningu, co może dać ciekawe efekty. Przez to podkręca się bardzo metabolizm, co powoduje powstanie długu tlenowego. Oznacza to w skrócie, że ludzki organizm zaczyna spalać więcej kalorii. Oprócz tego mięśnie dostają impuls do wzrostu.

Trening obwodowy co to?

Wiele osób zastanawia się, jaki sprzęt jest niezbędny do przeprowadzenia treningu obwodowego. Okazuje się, że można go przeprowadzić nie tylko na siłowni, ale również w domu. Najistotniejszym sprzętem w przypadku treningu obwodowego są hantle, a ponadto maty treningowe. Dzięki nim można przeprowadzić bardzo dużo efektywnych ćwiczeń. W domu można stworzyć siłownię w małym opakowaniu. Dlatego trening obwodowy to bardzo ciekawa opcja, która można przeprowadzić także w zaciszu domowym. Maty przydadzą się przede wszystkim do rozciągania, a ponadto ćwiczeń na podłodze. Dzięki nim można skutecznie wyeliminować ryzyko ślizgania się, a ponadto zniszczenia paneli czy parkietu. Warto trochę powiedzieć o osobach, które są bardziej zaawansowane. Często chcą one stworzyć w warunkach domowych małą siłownię. Dlatego świetną opcją jest system podwieszany TRX, skakanka czy drążek.