beescrap.pl

Lifestyle Blog

modne brody
Uroda

Modne brody – jak o nie dbać?

Z mody na brody szczególnie cieszą się panowie, którzy nie przepadają za codziennym (lub prawie codziennym) goleniem lub u których zabieg ten źle wpływa na skórę. Jednak jeśli ktoś myśli, że wystarczy po prostu przestać się golić i już można będzie cieszyć się świetnym wyglądem, a przy okazji wygodą, jest niestety w błędzie. Jest zupełnie odwrotnie – po zapuszczeniu zarostu okazuje się, że jego utrzymanie w dobrym stanie wymaga jeszcze więcej wysiłku niż golenie, a nawet konieczne jest zaopatrzenie się w specjalne produkty.

Higiena i dyscyplina

Modne brody prezentują się bardzo efektownie – dodają męskości, stylu i charakteru. Panowie często nawet decydują się na zapuszczenie ich do znacznej długości, co pozwala im wyróżnić się z tłumu. Warto jednak pamiętać, że uroku dodaje tylko zadbana broda i niestety trzeba się nad nią sporo napracować. Przede wszystkim wymaga ona higieny, jeszcze częstszej i troskliwszej niż włosy na głowie. Panowie często przed zapuszczeniem zarostu nie zdają sobie sprawy między innymi z tego, że broda mocno pochłania zapachy z otoczenia, a także gromadzą się w niej zanieczyszczenia. Są to nie tylko okruszki jedzenia, ale też kurz oraz złuszczona skóra. Konieczne jest zatem częste mycie brody – niektórzy panowie robią to nawet codziennie! Różne są przy tym podejścia do stosowania kosmetyków. Niektórzy używają samej wody, a inni – produktów dedykowanych specjalnie do brody, jak balsam do mycia czy mydełko. Na pewno dobrym wyborem nie będzie zwykłe mydło czy szampon do włosów, także ze względu na duże wymagania skóry twarzy.

Broda potrzebuje także czesania. Ma ono na celu nadanie jej kształtu, przygładzenie zmierzwionych włosków, ale też usunięcie kurzu i innych zabrudzeń. Bardzo ważną rolą czesania jest również masaż skóry twarzy i usuwanie jej złuszczonych komórek. Gdy zaniedba się ten obowiązek, we włosach brody mogą pojawić się drobinki przypominające kurz. A czym czesać brodę? Tu także potrzebny będzie specjalny produkt, gdyż nie sprawdzi się ani zwykła szczotka, ani grzebień. Specjalne szczotki do brody noszą nazwę kartaczy i wykonywane są z naturalnego włosia, które ma optymalną dla skóry twarzy oraz włosów brody twardość.

Inne kosmetyki

Nosząc brodę, warto też zaopatrzyć się w inne kosmetyki, które pozwalają zachować ją w dobrym stanie – a tylko taka dodaje uroku. Świetnym wyborem są nawilżające i nabłyszczające balsamy, pomady czy olejki, które dodatkowo dyscyplinują, a także często posiadają piękne, męskie zapachy. Co ważne, zwykle mają one naturalne składy.