beescrap.pl

Lifestyle Blog

jak zmyć hennę ze skóry
Uroda

Jak zmyć hennę ze skóry? Cztery skuteczne metody

Henna jest popularnym barwnikiem stosowanym do m.in. farbowania włosów, brwi, rzęs lub robienia tatuaży. Środek charakteryzuje się trwałością, co z jednej strony stanowi niewątpliwą zaletę, ale bywa też źródłem problemów związanych z jego usuwaniem z ciała. Wiele osób zastanawia się, jak zmyć hennę ze skóry. Przedstawiamy najbardziej skuteczne metody.

Produkty kosmetyczne

Pozbywanie się śladów henny za pomocą zwykłego środka do higieny (np. mydła, żelu) raczej nie zda egzaminu. Dobrym pomysłem może jednak okazać się użycie innych produktów kosmetycznych, które większość z nas posiada w domu. Chodzi tu np. o płyn do demakijażu lub piankę do golenia. U wielu osób sprawdziło się także zastosowanie pasty do zębów oraz preparatów o właściwościach natłuszczających (wazelina, kremy, oliwki, balsamy, mleczka do ciała). Warto pamiętać, że na rynku dostępne są również specjalne środki przeznaczone do pozbywania się henny ze skóry.

Alkohol

Rozwiązaniem na to, jak zmyć hennę ze skóry, jest także użycie alkoholu. Niewielka ilość np. spirytusu salicylowego, a także wody utlenionej, może pomóc w pozbyciu się barwnika ze skóry. Wystarczy przyłożyć na około 2 minuty do skóry wacik z produktem, a następnie energicznie przetrzeć. Oczywiście trudno spodziewać się, że za pierwszym razem ślady henny znikną. Czynność wymaga zatem systematycznych powtórzeń. Przy intensywnych plamach należy to robić nawet cztery razy w ciągu dnia. Trzeba jednak pamiętać, iż alkohol ma jednocześnie działanie wysuszające. Wielokrotne stosowanie go może prowadzić do utraty nawilżenia i do powstawania podrażnień. Po każdym użyciu alkoholu skórę należy też przemyć za pomocą wody.

Cytryna

Sporo osób, które zastanawiają się, jak zmyć hennę ze skóry, niesłusznie pomija zastosowanie w tym celu produktów spożywczych. Do usuwania środka barwiącego zaleca się użyć choćby cytryny. Metod jest wiele – można pocierać skórę bezpośrednio owocem bez skórki lub wacikiem nasączonym sokiem. Jeśli ślady henny znajdują się na dłoniach lub stopach, wystarczy moczyć je w naczyniu z wodą i wyciśniętą cytryną.

Pumeks

Jak zmyć hennę ze skóry, gdy nie działają żadne powyższe metody? Jeśli przecieranie kosmetykami, cytryną czy alkoholem nie sprawdzi się, można spróbować nieco mocniejszego działania. Silne przebarwienia często schodzą dopiero po intensywnym ścieraniu za pomocą pumeksu. Wcześniej warto skórę odmoczyć w wodzie, a następnie nałożyć w wybrane miejsce odrobinę oliwki, która ochroni naskórek przed uszkodzeniami. Używanie pumeksu wymaga ostrożności, aby nie doszło do utworzenia się ran czy podrażnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *