beescrap.pl

Lifestyle Blog

co dać na 18
Porady

Co dać na 18. urodziny?

Osiemnaste urodziny to ważny moment w życiu młodego człowieka. Osiągnięcie pełnoletności zwykle wiąże się z tradycją wyprawiania mniej lub bardziej hucznych przyjęć dla rodziny i znajomych. Goście starają się wówczas znaleźć ciekawy pomysł na prezent dla solenizanta. Co dać na 18. urodziny?

Biżuteria i zegarek

Powszechnym prezentem na osiemnastkę, zwłaszcza w przypadku kobiet, jest wszelkiego rodzaju biżuteria. Może to być np. łańcuszek, naszyjnik, bransoletka, kolczyki, pierścionek. Miłym akcentem będzie wybór spersonalizowanej wersji z osobistym grawerem. Dobrym pomysłem na prezent, również dla młodych mężczyzn, jest zegarek. Warto kierować się tu stylem i preferencjami jubilata. Część osób ucieszy się z klasycznego, eleganckiego urządzenia, innym zaś bardziej spodoba się elektroniczny, sportowy zegarek z dodatkowymi funkcjami.

Oryginalny prezent dla aktywnych

Sporo osób, które zastanawiają się, co dać na 18. urodziny, stawia na prezent umożliwiający jubilatowi skorzystanie z określonej aktywności. Chodzi tu o vouchery, czyli „bilety wstępu” zapewniające niezapomniane przeżycia i wspomnienia. Może to być wykupienie wycieczki lub udziału w jakimś ekstremalnym wydarzeniu (skok ze spadochronem, bungee, lot paralotnią, wizyta na torze wyścigowym, strzelnicy, ściance wspinaczkowej, escape roomie itp.). Osobom, które nie są miłośnikami dużych dawek adrenaliny, można ofiarować voucher na weekendowy kurs jogi, gotowania, fotografowania – opcji jest bardzo wiele. Dobrym pomysłem jest też opłacenie profesjonalnej sesji zdjęciowej, która może być miłą pamiątką na całe życie.

Kreatywnie i zabawnie

Prezent na osiemnastkę nie musi kosztować majątku. Często najdłużej wspominane są te podarunki, które zostały wykonane własnoręcznie. Nie trzeba do tego wielkich umiejętności – rozwiązaniem może być choćby poświęcenie nieco czasu na stworzenie kolażu w antyramie lub zamówienie fotoksiążki ze zdjęciami solenizanta z różnych etapów jego życia. Całość może zostać uzupełniona zabawnymi wstawkami, komentarzami, życzeniami, samodzielnie ułożonymi wierszykami – wszystko zależy od kreatywności autora. Ważne jedynie, by prezent wywołał przyjemne wspomnienia i trafił w poczucie humoru solenizanta.

Pieniądze lub karty podarunkowe

Z pewnością najbardziej uniwersalną odpowiedzią na to, co dać na 18. urodziny, jest koperta z pieniędzmi. Na tego typu podarunki decydują się zazwyczaj członkowie rodziny – rodzice, dziadkowie, chrzestni. Taka forma prezentu jest z pewnością bardzo bezpieczna, ponieważ młody człowiek ma szansę sam zdecydować, na co chce przeznaczyć otrzymaną kwotę. Alternatywną wersją jest karta podarunkowa, dająca możliwość zrobienia zakupów w ulubionym sklepie lub skorzystania z usług w wybranym miejscu (np. w salonie SPA, u fryzjera, w teatrze, kinie itp.).