beescrap.pl

Lifestyle Blog

jak wyregulować brwi do kształtu twarzy
Uroda

Jak dobrać kształt brwi? Sprawdzone porady

Wiele osób zastanawia się, jak wyregulować brwi do kształtu twarzy. Nic w tym dziwnego, ponieważ każdy chce prezentować się schludnie. Regulacja brwi jest bardzo istotna. Warto dowiedzieć się, jak dobrać kształt brwi prawidłowo.

Jak dobrać kształt brwi?

Okazuje się, że wypielęgnowane, a ponadto odpowiednio wyregulowane brwi to najpiękniejsza oprawa oczu. Ma także biologiczną funkcję. Chroni oko przed kurzem oraz brudem. Ponadto brwi dodają twarzy wyrazistości, a spojrzeniu głębi, co jest bardzo cenione przez ludzi. Trzeba też wiedzieć o tym, że brwi są najczęściej najbardziej widocznym elementem twarzy, ze względu na swe położenie, barwę, a dodatkowo gęstość. Dlatego wiele osób stawia na sprawdzoną pielęgnację tego miejsca. Jak się okazuje, brwi powinny być dobrze dopasowane do kształtu twarzy. Dodatkowo muszą zachować pierwotną linię, żeby dobrze się prezentowały. Co ciekawe, korekcja łuku brwiowego nierzadko doprowadza do optycznego zmienienia kształtu twarzy. Innym atutem jest fakt, że może powiększyć małe oczy.

jak dobrać kształt brwi

Zobacz także: https://www.beescrap.pl/jak-zmyc-henne-ze-skory-cztery-skuteczne-metody/

Sprawdzona pielęgnacja brwi

Warto wiedzieć o tym, że brwi można wyregulować pęsetą bądź woskiem. Oprócz tego można zastosować nitkowanie w gabinecie kosmetycznym bądź wszystko przeprowadzić samemu w domu. Nie jest to trudne zadanie, jednakże zalecana jest wizyta u specjalisty. Trzeba też wiedzieć o tym, że do kształtu twarzy najlepiej powinny pasować naturalne brwi. Jest to zgodne z obecnie panującymi tendencjami w światowej modzie. W przypadku, kiedy ma się zbyt szerokie brwi, można je lekko zwęzić. Do tego celu trzeba usunąć włoski od środka do zewnątrz, a ponadto z dołu do góry. Niestety nie każdy o tym wie, a jest to bardzo prosty sposób na pielęgnację brwi.

Jak wyregulować brwi do kształtu twarzy?

Żeby przeprowadzać skuteczną pielęgnację brwi, warto wybrać odpowiedni czas na ich korekcję. Najlepiej wybrać się do kosmetyczki bądź wykonać ją samemu w godzinach popołudniowych. W takim czasie skóra powinna być najbardziej wytrzymała na ból, co jest bardzo cenione w czasie pielęgnacji brwi. Przed domową depilacją tego miejsca najlepiej jest przyłożyć do niego kostkę lodu. W ten sposób można zadbać o to, żeby naczynka krwionośne skutecznie się obkurczyły, a ponadto zmniejszyły ból w czasie wyrywania włosów. Warto też rozczesać brwi specjalną szczoteczką. Włoski powinny właściwie się ułożyć. Następnie trzeba naciągnąć skórę pomiędzy dwoma palcami. Najlepiej wybrać do tego zadania kciuk oraz środkowy palec. Kolejno trzeba wyrwać włoski przy samej skórze zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, o czym nie każdy pamięta. Najlepiej jest zacząć od zewnętrznej części łuku brwiowego, a zakończyć wewnątrz kąta oka. Wyrywać włoski należy precyzyjnie. Ponadto nie należy pozostawiać zbyt wiele miejsca pomiędzy brwiami, co jest popularnym błędem. Linia nie może przekroczyć 1,5 centymetra. Specjaliści zalecają również unikać wyrywania brwi nad naturalną linią. Trzeba wiedzieć o tym, że po takim zabiegu skóra może być nieco czerwona. Dlatego najlepiej przeprowadzić go wieczorem.