beescrap.pl

Lifestyle Blog

triki na rolkach
Sport

Jakie wybrać rolki do trików?

Jazda na rolkach sprawia mnóstwo radości i to nie tylko dzieciom. Dorośli także na nich jeżdżą. Można w ten sposób miło spędzić czas i dotlenić organizm. Każda forma aktywności fizycznej będzie dobra do tego, aby poprawić swoją kondycję i wzmocnić odporność. Przebywanie na świeżym powietrzu sprzyja zachowaniu zdrowia i smukłej sylwetki. Warto wobec tego kupić dziecku rolki i samemu również je założyć, wspólnie spędzać wolny czas. Rolki nie zajmują wiele miejsca, a ich zakup nie wiąże się z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów. Dowiedz się, jakie rolki do trików wybrać, aby urozmaicić swoją aktywność fizyczną!

Triki na rolkach sposobem na urozmaiconą jazdę

Jeśli ktoś zna już podstawy, czyli nie ma problemu z jazdą na rolkach, utrzymaniem równowagi, to można przejść do spróbowania swoich sił z różnymi trikami. Nie brakuje ciekawych sztuczek, które urozmaicają jazdę. Najprościej będzie zrobić slalom, nie ma w tym niczego skomplikowanego ani niebezpiecznego. Na początku w zwolnionym tempie, potem z przyspieszeniem i kolejnymi utrudnieniami. Można również przejść do zrobienia skoku na rolkach. W pierwszej kolejności warto wspomóc się przykładowo schodami lub innym podwyższeniem. Oczywiście trzeba zachować ostrożność, bo upadek ze zbyt dużej wysokości może skończyć się różnie. Kolejną sztuczką będzie frontside, czyli wskakiwanie na rurkę poręczy lub krawędź murka. Istotne będzie to, aby pozostać na podwyższeniu chociaż przez chwilę.

Odpowiednie rolki do trików, czyli jakie?

Jeśli ktoś chce zrobić różne triki na rolkach, to powinien wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Oczywiście kluczowe jest zaopatrzenie się w kask i ochraniacze, bo początki bywają trudne i nie zabraknie upadków. Warto wobec tego się dobrze zabezpieczyć w celu uniknięcia otarć i poważniejszych kontuzji. Dostępne są sprzedaży specjalne rolki freestyle, które idealnie sprawdzają się dla miłośników bardziej urozmaiconej jazdy. Można na nich wykonywać rozmaite triki. Są wygodne i bezpieczne podczas robienia rewolucji na rolkach. Cechuje je spora wytrzymałość, można śmiało jeździć na nich dynamicznie. Rolki slalomowe będą idealne do jazdy wyczynowej. Przy intensywnym skręcaniu i zaawansowanych trikach rewelacyjne są rolki freeride.

rolki do trików

Na co zwracać uwagę przy wyborze rolek?

Zakup rolek powinien być dobrze przemyślany. Istotnie będzie dopasowanie ich rozmiaru do swoich stóp. Na uwadze powinno się mieć także zastosowane łożyska w rolkach. Jeśli ktoś lubi szybką jazdę, to będzie potrzebować rolek z kołami o większej średnicy. Twardość kół ma wpływ na to, jakie będą one stawiać opór. Na szybką jazdę pozwalają twarde koła, ale nie nie będzie ona płynna. Trzeba liczyć się z odczuwaniem wszystkich drgań. Nie bez znaczenia będzie także przewiewność rolek. Trzeba wobec tego sprawdzić, z jakiego zostały one wykonane materiału. Mają zapewniać dobrą cyrkulację powietrza, więc nie może zabraknąć przykładowo otworów wentylacyjnych. Przy wyborze rolek powinno się mieć na uwadze obecność twardego hamulca, prostego do wymienienia. Istotny jest także sposób zapięcia w rolkach.