beescrap.pl

Lifestyle Blog

Zaręczyny
Lifestyle

Zaręczyny – pierścionek idealny na tę okazję

Zaręczyny to niezapomniana chwila i wydarzenie, które pozostanie w pamięci obojga osób. Niektóre z par przygotowują się do niego przez dłuższy czas i pragną celebrować tę chwilę w gronie najbliższej rodziny. Inne decydują się na spędzenie tego dnia jedynie w swoim towarzystwie. Do nadal często kontynuowanej tradycji należy, że mężczyzna oświadcza się kobiecie, wykorzystując formę niespodzianki. Pierścionek jest nieodłącznym elementem oświadczyn i zaręczyn. Jak wybrać ten idealny? Podpowiadamy.

Jak wybrać pierścionek na zaręczyny?

W kwestii pierścionka zaręczynowego nie zaleca się odważnych eksperymentów i zbyt daleko posuniętej oryginalności. Zaręczyny to sytuacja, w której warto postawić na sprawdzoną tradycję. Od lat najczęściej wybieranymi pierścionkami zaręczynowymi są te z diamentami i brylantami oraz z szafirem. Wszystkie te kamienie szlachetne są niezwykle trwałe, wręcz niezniszczalne, i symbolizują wierność, lojalność, szczerość oraz niezmienność uczuć. Pierścionek zaręczynowy z diamentem to najbardziej oczywisty wybór. Prezentuje się elegancko i szlachetnie, a olśniewający blask kamienia nastawi przychylnie nawet najbardziej niezdecydowaną przyszłą narzeczoną. Taki pierścionek to obietnica trwałego pożycia małżeńskiego przez długie lata. To poważne przyrzeczenie i dowód poważnych intencji. Zaręczyny przy pomocy pierścionka z brylantem należą do wielowiekowej tradycji. Brylanty to po prostu oszlifowane diamenty – różnią się między sobą właśnie sposobem szlifowania, a zatem wyglądem i blaskiem. Wszystkie jednak są piękne i niepowtarzalne, tak jak piękny i niepowtarzalny ma być związek z jedyną, ukochaną osobą.

Do często wybieranych pierścionków zaręczynowych należą także te z szafirem. Te kamienie szlachetne o nasyconej niebieskiej barwie symbolizują wierność i wieczną miłość. To doskonały sposób na wyrażenie uczuć podczas zaręczyn.

Jak dobrać rozmiar pierścionka na zaręczyny?

Idealna sytuacja to taka, gdy pierścionek zaręczynowy nie tylko budzi zachwyt wybranki serca, ale także doskonale leży na jej palcu. Nie powinien być za mały – to oczywiste – ponieważ będzie powodował ucisk i dyskomfort podczas noszenia. Zbyt luźny pierścionek może natomiast z łatwością zsunąć się z palca, a to prosta droga do tego, by go zgubić. Jak zatem wybrać pierścionek na zaręczyny odpowiedni pod względem rozmiaru? Są na to dwa sposoby. Po pierwsze, można udać się do salonu jubilerskiego we dwoje i pod jakimś pretekstem skłonić wybrankę serca do przymierzenia pierścionka. Jego wręczenie nie będzie już miało elementu zaskoczenia, za to zyskamy pewność, że będzie pasował jak ulał. Drugi sposób to dyskretne dowiedzenie się, jaki obwód ma palec, na którym kobieta nosić będzie pierścionek zaręczynowy. To pozwoli właściwie wybrać jego rozmiar, nawet gdy pierścionek kupowany będzie przez internet.

Zaręczyny to niezwykła chwila i warto cieszyć się nią, mając pewność, że wybrany pierścionek będzie tym właściwym, tak pod względem wzoru, jak i wielkości.