beescrap.pl

Lifestyle Blog

Porady

Jakie hantle do ćwiczeń kupić?

Do jednych z najbardziej wygodnych i rozwijających oraz wzmacniających mięśnie różnych partii ciała ćwiczeń zalicza się te z hantlami. Hantle do ćwiczeń to niewielkie obciążniki, które dostępne są w różnych kolorach, kształtach i rozmaitych wariantach wagowych.

Jak wykorzystać hantle do ćwiczeń?

Hantle do ćwiczeń doskonale sprawdzają się podczas wykonywania tych samych ćwiczeń tyle tylko, że z obciążeniem. Wykonując ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem, może wspomóc tylko jedną połowę ciała. Ćwiczenia z hantlami mogą wykonywać nawet osoby, które doznały długotrwałego urazu i czasowo były zmuszone do odciążenie jednej ręki. Hantle do ćwiczeń sprawdzają się oczywiście nie tylko do rehabilitacji. Mogą wykorzystywać je do ćwiczeń osoby, którym zależy na wzmocnieniu mięśni rąk i pleców. Ćwiczenia z hantlami są niewskazane dla osób z wadami kręgosłupa. Jednym ze schorzeń, które wyklucza wykonywanie tych ćwiczeń jest skolioza.

Dla kogo przeznaczone są hantle?

Hantle do ćwiczeń nie są sprzętem sportowym przeznaczonym wyłącznie dla mężczyzn. Różne warianty wagowe sprawiają, że mogą być wykorzystywane także przez kobiety. Ćwiczenia z hantlami, które wykonują przedstawicielki płci pięknej różnią się jednak od tych wykonywanych przez mężczyzn. Ćwiczenie opracowane z myślą o kobietach wzmacniają mięśnie, ale nie na tyle skutecznie, aby sylwetka straciła sprężystość i smukłość. Ćwiczenia z hantlami pozwalają skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej z całego ciała, gdyż angażują do pracy jednocześnie kilka grup mięśni. Ćwiczenia z hantlami w przypadku pań odgrywają też ważną rolę w profilaktyce osteoporozy. Z hantlami zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą ćwiczyć nie tylko na siłowni, ale także w domowym zaciszu. To sprzęt, który zajmuje bowiem bardzo mało miejsca. Początkowo do ćwiczeń w domu należy wybrać hantle o wadze do 2 kg. Z czasem ciężar hantli można zwiększyć.

Jakie są rodzaje hantli?

W sprzedaży dostępne są dzisiaj różne rodzaje hantli. Panowie do domowej siłowni najczęściej wybierają hantle żywiczne lub bitumiczne. Wśród tych hantli wyróżnić można modele regulowane i jednoczęściowe. Panie mogą wybrać hantle neoprenowe. Ich wnętrze jest wykonane z żeliwa, neoprenem ciężarek pokryty jest jedynie z zewnątrz. W sprzedaży dostępne są też hantle pokryte z zewnątrz materiałem PCV. Hantle te są miękkie, przyjemne w dotyku, ważą do 2 kg. Wykonane z PCV hantle przeznaczone są głównie do treningów fitness. Kolejnym rodzajem hantli dla kobiet są winylowe. Ich wnętrze wykonane jest z betonu, warstwa winylu pokrywa je jedynie od zewnątrz. Winylowe hantle do ćwiczeń mogą ważyć od 1,5 do 5 kg. Są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Do wyboru są także hantle gumowe oraz z uchwytem.

Osoby początkujące, które jeszcze nigdy nie stosowały treningu siłowego powinny zaczynać od ćwiczeń z hantlami o wadze do 0, 5 kg. Małe obciążenia można zacząć zwiększać, gdy mięśnie zaczną stawać się silniejsze.